Till aktiva på stallbacken: Vårt stallcafé är efter de nya restriktionerna tvunget att upphöra med all servering av mat och dryck efter 20:00 och stänga dörrarna 20:30. Förbudet gäller tills vidare..

VECKANS ÅBYSEGRAR

Här finner du samtliga Åbytränade hästar som har vunnit under den senaste veckan.

Jägersro 21 april

Baron Frontline, 1/2660 16,0g 40.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)

Solvalla 21 april

Mustang Racer, 5/2140 15,1a 60.000, Kihlström Örjan (Bergh Robert)

Axevalla 20 april

X.Tour, 8/2140 16,4 25.000, Eklundh André
Asa Always Ready (CA), 5/2140 15,8a 25.000, Jakobsson Magnus  (Larsen Ann Karin Ö)a
Milos Ganador, 10/1640 12,0a 35.000, Elfstrand Mimmi  (Elfstrand Olle)

Åby 19 april

Mirakel Håleryd, 4/2140 13,6a 30.000, Karlstedt Tommy
Önas Quickstep, 5/2140 16,2a 30.000, Bergh Robert
Mellby Ironman, 5/2640 14,3a 30.000, Bergh Robert

Mantorp 19 april

Clever Cash, 4/2140 16,2 25.000, Lähdekorpi Hanna a (Törnqvist Maria)
Miss Silver, 6/2140 13,7a 35.000, Lennartsson Per (Bergh Robert)

Årjäng 18 april

Mr Brilliant, 6/1640 12,9a 35.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)

Bergsåker 17 april

Brunello Hall, 8/2160 14,7 40.000, Florhed Oskar a (Bergh Robert)
Borups Victory, 5/2140 14,4a 50.000, Bergh Robert

Vaggeryd 17 april

Prima Kaiser, 11/2140 15,2a 10.000, Adler Hans a (Loqvist Emma)a
Oz Allegretto, 6/2140 18,6a 10.000, Pieters Dwight (Bengtsson Bengt-Göran)a

Östersund 15 april

Mellby Ia, 1/2140 18,7 25.000, Bergh Robert

Åby 14 april

Astrid Broline, 12/2140 16,8a 50.000, Karlstedt Tommy
Justice Rhyme, 6/1640 13,0a 40.000 Halme Henna (Svart Janne)a
FromHeaven Idzarda (DE), 2/2640 14,0a 60.000, Sjunnesson Jörgen (Henriksen Per)

Astrid Broline – Tommy Karlstedt

Justice Rhyme – Henna Halme

Fromheaven Idzarda – Jörgen Sjunnesson

 

Axevalla 13 april

Muscle Crown, 7/2140 14,8a 25.000, Eklundh André
Big Top Lindy (US), 1/2140 14,4a 25.000, Eklundh André
Listas Braveheart, 6/2160 17,6 25.000, Olsson Jacobsen Sophia a

Halmstad 13 april

Leica Håleryd, 12/2140 14,8a 25.000, Untersteiner Peter (Eklundh André)

Färjestad 12 april

Allevil Rek (IT), 5/2140 16,4a 25.000, Olsson Jacobsen Sophia a
Stick Nudger, 5/2140 16,6a 50.000, Ohlsson Ulf (Henriksen Per)

Jägersro 10 april

Kagan, 3/2140 15,7 50.000, Lennartsson Per (Bergh Robert)

Mantorp 10 april

Udde Face, 4/2140 15,8a 12.000, Karlstedt Tommy
Sato, 1/2180 13,4 35.000, Oscarsson Kevin (Johansson Håkan E)a

Bollnäs 9 april

Hail Mary, 2/2140n 16,3a 35.000, Bergh Robert
Tangen Töff (NO), 2/2180n 27,7 50.000, Bergh Robert

Bergsåker 8 april

Nyhet, 1/2140 14,7 30.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Åby 7 april

Carroty, 1/2140 16,5 30.000, Bergh Robert
Ibelieveinamerica, 1/2660 16,1 30.000, Pettersson Elinor (Frumerie Louise)a
Dartboard, 4/2140 15,7a 50.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)
Five O’Clock, 1/2140 14,2a 50.000, Karlsson Wilma (Thorson Olof)a

Carroty – Robert Bergh

Ibelieveinamerica – Elinor Pettersson

Dartboard – Dwight Peters

Five O’clock – Wilma Karlsson

Solvalla 7 april

Borups Victory, 5/2140 14,7a 60.000 , Kihlström Örjan (Bergh Robert)

Axevalla 6 april

Sahara Peyote (FI), 6/2180 14,3 35.000, Halme Henna (Heiskanen Veijo)
Hazyshadeofwinter, 3/2140 15,7a 30.000, Eklundh André

Romme 4 april

Easy Cash, 2/3180 15,1 100.000, Lennartsson Per (Bergh Robert)

Dannero 3 april

Vaiana Venit, 10/2160 17,1 20.000, Pettersson Tomas (Bergh Robert)
Tåga Blixten, 3/2160 30,6 20.000, Ohlsson Ulf (Bergh Robert)

Färjestad 2 april

Ivory di Quattro, 5/3160 14,4 50.000, Bergh Robert
Chang, 4/2140 13,4a 100.000, Lövdal Andreas (Törnqvist Maria)

Åby 31 mars

Mellby Ironman, 7/2640 15,8a 60.000, Bergh Robert

Mellby Ironman – Robert Bergh

Örebro 30 mars

Conrads Janne, 5/2680 16,0 25.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)
Harper Seabrook, 7/2100 14,5a 25.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Mantorp 29 mars

Mr Montechristo, 5/2160 16,7 25.000, Johansson Håkan E a
Sato, 5/2140 13,6a 25.000, Johansson Håkan E a
Princess Carmody, 10/2140 16,2a 25.000, Karlsson Linda (Oppäng Karl Niclas)a

Östersund 28 mars

Tallmons Wiking, 2/2180 29,1 10.000, Bergh Robert

Axevalla 27 mars

La Grange (AU), 1/2180 14,3 25.000, Persson Jennifer a (Henriksen Per)
Big Top Lindy (US), 12/2640 17,3a 15.000, Eklundh André
Leica Håleryd, 3/1640 15,3 25.000, Eklundh André
Stick Nudger, 6/2140 16,5a 25.000, Sjunnesson Jörgen (Henriksen Per)

Solvalla 27 mars

Cintra, 2/2140 15,2a 300.000, Bergh Robert

Umåker 26 mars

Nyhet, 2/2140 14,8 25.000, Norberg Jan (Bergh Robert)

Åby 25 mars

Easy Cash, 5/2140 13,0a 35.000, Bergh Robert
Fighter Simoni, 7/2140 15,1a 35.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)
Bag’s Simoni (DK), 9/1640 12,1a 35.000, Halme Henna (Heiskanen Veijo)

Easy Cash – Robert Bergh

Fighter Simoni – Carl Johan Jepson

Bag’s Simoni – Henna Halme

Bergsåker 24 mars

Borups Victory, 6/2140 15,2 50.000, Westerholm Nicklas (Bergh Robert)

Axevalla 23 mars

Zizou (IT), 7/2140 13,1a 25.000, Halme Henna (Heiskanen Veijo)
Waitingashell, 10/2140 18,1 25.000, Claesson Fredrik  (Eriksson Linda M)a

Färjestad 22 mars

Buska Blyg, 4/2660 26,2 50.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)
Allevil Rek (IT), 5/2140 16,2a 25.000, Olsson Jacobsen Sophia a

Åby 20 mars

Five O’Clock, 3/2140 14,7a 10.000, Karlsson Wilma (Thorson Olof)a
Denco’s Benito, 1/2140 15,9 10.000, Oscarsson Jennifer L (Heiskanen Veijo)
Beaks Manello (NO), 5/2140 15,9a 10.000 , Karlsson Max (Rietz Lina)a
Domingo Frei, 5/2140 15,6a 10.000, Elfstrand Mimmi (Elfstrand Olle)

Five O’Clock – Wilma Karlsson

Denco’s Benito – Jennifer L Oscarsson

Beaks Manello – Max Karlsson

Domingo Frei – Mimmi Elfstrand

Mantorp 20 mars

Suarez, 5/2640 15,6a 110.000, Adielsson Erik (Bergh Robert)
Ivory di Quattro, 2/3180 14,2 110.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Bergsåker 18 mars

Navona, 1/2140 15,2a 35.000, Djuse Mats E (Bergh Robert)
Aroshi, 5/2660 16,7 40.000, Bergh Robert
Hazard In, 2/2140 16,5 10.000, Bergh Robert

Jägersro 17 mars

Keep Flying Rapida, 1/2140 19,4 30.000, Gustafsson Conny a

Färjestad 15 mars

Chang, 3/1640 13,7 25.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)
Del Ray Pellini, 2/1640 12,6a 25.000, Ohlsson Ulf (Törnqvist Maria)

Eskilstuna 14 mars

Spickleback Face, 6/2140 13,8a 35.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)
Mr Mah Can, 6/2140 12,8a 35.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Axevalla 13 mars

Beethoven, 11/2140 13,9a 30.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)
Imani, 4/2140 16,2 30.000, Jepson Carl Johan (Svart Janne)a
Condior, 2/2140 15,1a 110.000, Westerholm Nicklas (Bergh Robert)

Solvalla 12 mars

Billy Muscles, 3/1640n 16,0a 40.000, Persson Jennifer a (Edsberger Håkan)a

Åby 11 mars

Quite E.Wood, 5/2640n 16,4a 40.000, Eklundh André
Vasco de Gama (IT), 14/2140n 16,5a 35.000, Elfstrand Maria (Thorson Olof)a
Nille Sånna, 4/2640n 17,6a 35.000, Alm Mathias (Frumerie Louise)a

Quite E.Wood – André Eklundh

Vasco da Gama – Maria Elfstrand

Nille Sånna – Mathias Alm

Bergsåker 10 mars

Navona, 5/2640 15,7a 40.000, Bergh Robert

Jägersro 9 mars

Cintra, 1/2140 16,5 50.000, Bergh Robert

Färjestad 8 mars

Van Gils, 7/2140 13,9a 25.000, Eklundh André

Halmstad 8 mars

Crank, 6/2140 15,0ag 35.000, Bergh Robert
Mr Mah Can, 5/2140 14,2a 40.000, Bergh Robert

Åby 6 mars

Smevikens Cruiser, 9/1640 12,0a 40.000, Bengtsson Tova (Eklundh André)
Suarez, 7/1640 12,9a 35.000, Ekberg William (Bergh Robert)

Smevikens Cruiser – Tova Bengtsson

Suarez – William Ekberg

Solvalla 5 mars

Dartboard, 6/2140 17,9 60.000, Bergh Robert
Timo Lane, 2/2140 14,4a 40.000, Bergh Robert

Axevalla 2 mars

Down Under, 1/2140 16,4 40.000, Eklundh André (Bergh Robert)
Queen of Trixs (US), 3/2140 12,9a 35.000, Eklundh André
Milos Ganador, 3/2160 15,0 15.000, Jepson Carl Johan (Elfstrand Olle)

Bergsåker 2 mars

Navona, 1/2140 16,0,a 30.000, Bergh Robert

Mantorp 1 mars

Condior, 4/1640 13,2,a 30.000, Bergh Robert
Baby Boy, 3/2640 15,7,a 30.000, Bergh Robert
Suarez, 2/2140 15,0 12.000, Bergh Robert

Halmstad 28 februari

Mellby Joker, 3/2140 16,6 40.000, Bergh Robert

Åby 25 februari

Lukaku di Quattro, 3/2140 17,1 30.000, Heiskanen Veijo
Mellby Joker, 8/2140 16,0a 30.000, Bergh Robert
Suarez, 3/2640 16,1 15.000, Bergh Robert

Lukaku di Quattro – Veijo Heiskanen

Mellby Joker – Robert Bergh

Suarez – Robert Bergh

Åby (Axevalla) 22 februari

Perfect Star* (FI), 1/2140 17,8 25.000, Aho Iina (Aho Mikko)
Dolly Dream, 3/2160 16,8 25.000, Bengtsson Tova (Olsson Jacobsen Sophia)a
Golden Evasion (FR), 7/1640 14,4a 35.000, Eklundh André (Svart Janne)a
Mirakel Håleryd, 1/2140 15,2 35.000, Karlstedt Tommy

Bergsåker 22 februari

Navona, 8/2640 17,3a 30.000, Bergh Robert

Åby 18 november

Celine, 2/2140n 17,7 50.000, Bergh Robert
Cash Bore, 11/2140n 16,3a 35.000, El Jaouhari Hicham (Borekull Ulf)a
Condior, 6/1640n 15,2a 35.000, Bergh Robert
Mahjong, 2/2160n 16,3 15.000, Bergh Robert

Celine – Robert Bergh

Cash Bore – Hicham El Jaouhari

Condior – Robert Bergh

Mahjong – Robert Bergh

Bergsåker 17 februari

Voltaire P.Hill, 3/2640 16,2 40.000, Florhed Oskar a (Bergh Robert)

Axevalla 16 februari

Beethoven, 5/2640 17,0a 25.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)

Bollnäs 14 februari

Dollar Hornline, 2/2140 15,0a 35.000, Eriksson Ulf (Bergh Robert)

Åby 13 februari

Valnes Lisa, 1/2140 16,2 35.000, Pieters Dwight (Carre Jonathan)a

Åby 11 februari

Mellby Joker, 2/2140 17,3 30.000, Bergh Robert
Mustang Racer, 2/2140 17,1 30.000, Bergh Robert
Easy Cash Pirat, 4/2140 15,9a 30.000, Uhrberg Thomas (Aho Mikko)
Doyouknow, 6/2140 14,8a 35.000, Eklundh André

Mellby Joker – Robert Bergh

Mustang Racer – Robert Bergh

Easy Cash Pirat – Thomas Uhrberg

Doyouknow – André Eklundh

Axevalla 9 februari

Mirakel Håleryd, 6/2140 16,3 15.000, Karlstedt Tommy

Umåker 9 februari

Buska Blyg, 1/2680 28,6 25.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Åby 3 februari

Ivory di Quattro, 5/3140 16,2a 60.000, Bergh Robert
Baron Frontline, 8/1640 13,2a 40.000, Bergh Robert

Ivory di Quattro – Robert Bergh

Baron Frontline – Robert Bergh

Färjestad 2 februari

Edmund, 4/2180 15,5 35.000, Persson Jennifer a (Olsson Jacobsen Sophia)a

Örebro 2 februari

Vision Face, 2/2640 16,6 30.000, Jepson Carl Johan (Lubrano Giuseppe)
Rive Sjur* (NO), 2/2140 32,2g 25.000, Kontio Jorma (Ljunggren Leif)a

Åby 28 januari

Mustang Racer, 5/2140 17,8 30.000, Jepson Carl Johan (Bergh Robert)
Easy Cash Pirat, 4/2140 16,5a 30.000, Uhrberg Thomas (Aho Mikko)

Mustang Racer – Carl Johan Jepson

Easy Cash Pirat – Thomas Uhrberg

Axevalla 26 januari

Candid Camera, 8/2140 19,0 25.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)
Princess Carmody, 3/2140 17,5a 25.000, Olsson Jacobsen Sophia a (Oppäng Karl Niclas)a

Bollnäs 23 januari

Buska Blyg, 7/2140 27,5a 100.000, Bergh Robert

Åby 20 januari

Appaloosa, 5/1640n 16,3a 50.000, Falsig Bo

Appaloosa – Bo Falsig

Appaloosa – Bo Falsig

Jägersro 19 januari

Al’s Boozy Suzy, 4/2140 19,2 30.000, Uhrberg Thomas (Lubrano Giuseppe)

Färjestad 18 januari

Broadway Sun* (NO), 4/2640 14,3a30.000, Kontio Jorma (Henriksen Per)

Vincennes 16 januari

Power, /2850n 16,2 458.676, Raffin Éric (Bergh Robert)

Jägersro 16 januari

Pacific Face, 7/2640 14,0a 150.000, Lubrano Giuseppe

Pacific Face – Giuseppe Lubrano

Giuseppe Lubrano

Åby 14 januari

FromHeaven Idzarda (DE), 5/2140 15,2a 30.000, Sjunnesson Jörgen  (Henriksen Per)
Hazyshadeofwinter, 4/2640 16,7 35.000, Eklundh André
Robin Hood, 5/2180 14,6 35.000, Aho Iina (Olsson Mats)a
Ceasarion Marcesi, 7/2140 17,0a 15.000, Persson Stefan (André Cecilia)a

Fromheaven Idzarda – Jörgen Sjunnesson

Hazyshadeofwinter – André Eklundh

Robin Hood – Iina Aho

Ceasarion Marcesi – Stefan Persson

Solvalla 13 januari

Gobi Princess (US), 2/2140n 13,5a 100.000, Adielsson Erik (Eklundh André)

Bergsåker 12 januari

Chestnut Bojje, 2/2640 16,4a 30.000, Bergh Robert
Buska Blyg, 3/2640 27,3 30.000, Bergh Robert

Färjestad 11 januari

Tyes Garfield, 3/2140n 18,5 25.000, Jakobsson Magnus (Olsson Sara)a

Halmstad 11 januari

Appaloosa, 2/1640n 14,8a 35.000, Falsig Bo

Bergsåker 9 januari

Voltaire P.Hill, 7/1640 14,4a 30.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)
Lome Storm, 8/2660 25,1 100.000, Jansson Torbjörn (Bergh Robert)

Charlottenlund 8 januari

Choco Lane, /2000 16,2a 17.119, Bergh Robert
Suarez, /2060 15,1 6.848, Bergh Robert

Åby 6 januari

Al’s Boozy Suzy, 1/2140 17,0 30.000, Uhrberg Thomas (Lubrano Giuseppe)

AL’S BOOZY SUZY – Thomas Uhrberg

Färjestad 4 januari

Tyes Garfield, 8/2140 16,4 25.000, Östre Ole Johan (Olsson Sara)a
Broadway Sun* (NO), 4/2640 13,6a 35.000, Kontio Jorma  (Henriksen Per)

Åby 3 januari

Baron Frontline, 2/1640 13,6a 30.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)
Ultra Violet, 7/2140 16,1a 30.000, Falsig Bo

BARON FRONTLINE – Dwight Peters

ULTRA VIOLET – Bo Falsig

Axevalla 31 december

Manstone Two U., 3/2140 16,2 ag 40.000, Eklundh André
Ready Trophy (FI), 1/2160 15,0 100.000, Kontio Jorma (Aho Mikko)

READY TROPHY – Jorma Kontio

Romme 28 december

Lome Storm, 3/2160n 29,5 30.000, Kihlström Örjan (Bergh Robert)
Navona, 2/2140n 18,6 40.000, Kihlström Örjan (Bergh Robert)

Umåker 25 december

Jockes Abbot, 12/2140 15,2a 50.000, Skoglund Rikard N  (Bergh Robert)

Axevalla 22 december

Baron Frontline, 14/2140n 15,3a 25.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)

Åby 21 december

Omega Superstar, 7/2640 15,3a 35.000, Pieters Dwight  (Bergh Robert)

OMEGA SUPERSTAR – Dwight Pieters

OMEGA SUPERSTAR – Dwight Pieters

Östersund 17 december

Jockes Abbot, 13/2140 16,5a 10.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Åby 16 december

Lovely O.O., 1/2640 15,8 60.000, Jepson Carl Johan (Bergh Robert)
Husse Boko, 6/2160 13,7 100.000, Johansson Håkan B a (Johansson Catharina)a

LOVELY O.O. – Carl Johan Jepson

HUSSE BOKO – Håkan B Johansson

Solvalla 16 december

Gobi Princess (US), 1/2140 13,9a 40.000, Skoglund Rikard N (Eklundh André)

GOBI PRINCESS – Rickard N Skoglund

Axevalla 15 december

M.T.Nosler, 7/2640n 16,3a 25.000, Aho Iina (Aho Mikko)

Umåker 15 december

Digital Ink, 7/1640 14,2 30.000 Lindqvist Ove A (Bergh Robert)

Färjestad 14 december

Uncle Töll, 9/2140 14,6a 30.000, Eklundh André
Buska Blyg, 3/2660 28,2 30.000, Skoglund Rikard N, (Bergh Robert)

Åby 10 december

Nelle Atticus Lane, 5/2160 16,2 35.000, Persson Stefan (Svensson Sten-Åke)a
Vikens Dome, 6/2660 15,5 35.000, Bergh Robert
Ola Islet, 2/2140 16,4 35.000, Lubrano Giuseppe (Falsig Bo)

NELLE ATTICUS LANE – Stefan Persson

VIKENS DOME – Robert Bergh

OLA ISLET – Giuseppe Lubrano

Mantorp 10 december

Rapido S.W., 1/1640 13,5a 30.000, Kontio Jorma (Törnqvist Maria)

Bergsåker 9 december

Chestnut Bojje, 4/2640 17,9a 40.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Axevalla 8 december

In Love d’Ecajeul (FR), 2/2140 17,4 25.000, Bergh Robert
Spinofhope L.B., 1/1640 16,5 15.000, Jepson Carl Johan (Ljunggren Leif)a

Eskilstuna 7 december

Buska Blyg, 1/2680 28,7 25.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Färjestad 7 december

Edmund, 5/2180 16,3 25.000, Persson Jennifer a (Olsson Jacobsen Sophia)a

Halmstad 7 december

Omega Superstar, 5/2140 14,6a 35.000, Bergh Robert

Åby 5 december

Ibelieveinamerica, 5/2140 15,6a 50.000, Pettersson Elinor  (Frumerie Louise)a
Vikens High Yield, 4/2640 13,6a 125.000, Bergh Robert

VIKENS HIGH YIELD – Robert Berg.

IBELIEVEINAMERICA – Elinor Pettersson

Kalmar 4 december

Kurri Jari Boko, 6/2140n 14,8a 150.000, Heiskanen Veijo

KURRI JARI BOKO -Veijo Heiskanen

Åby 2 december

Conrads Janne, 13/2640 16,3a 35.000, Bergh Robert

CONRADS JANNE – Robert Bergh

Färjestad 30 november       

Zizou (IT), 2/1640n 13,6a 40.000, Halme Henna  (Heiskanen Veijo)

Eskilstuna 29 november

Kocsis Boko, 6/2140 16,5a 25.000, Ohlsson Ulf (Olsson Jacobsen Sophia)a
Lovely O.O., 10/2140 14,5a 50.000, Forss Mika (Bergh Robert)

Åby 27 november

Västerbo Bankir, 5/2140 15,6a 50.000, Bergh Robert
Aloha Chip, 3/2140 13,9a 35.000, Bergh Robert
Vikens Dome, 9/ 2640 14,8ag 35.000, Bergh Robert

VÄSTERBO BANKIR – Robert Bergh

ALOHA CHIP – Robert Bergh

VIKENS DOME – Robert Bergh

Örebro 26 november

Bird Lane, 1/2140 19,0 30.000, Bergh Robert
Robin Hood, 2/2160 14,7 25.000, Aho Iina  (Olsson Mats)a

Åby 25 november

Nelle Atticus Lane, 11/2160 1 16,6 40.000, Jepson Carl Johan  (Svensson Sten-Åke)a

NELLE ATTICUS LANE – Carl Johan Jepson

NELLE ATTICUS LANE – Carl Johan Jepson

Östersund 24 november

Chestnut Bojje, 10/2140 15,1a 40.000,Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Bergsåker 23 november

Vulcano O.P. (IT), 10 2140 14,8a 30.000, Ohlsson Ulf (Bergh Robert)

Halmstad 23 november

Kagan, 7/2140 18,9 30.000, Bergh Robert
Easy Cash Pirat, 1/2140 18,2 30.000 Uhrberg Thomas (Aho Mikko)
Appaloosa, 6/2660 15,3 40.000, Falsig Bo

Mantorp 23 november

Rocky Bear, 7/2160 15,1 10.000, Johansson Håkan E a

Jägersro 21 november

Mellby Ironman och Robert Bergh segrade i Johan Jacobssons Minne 2020 med 150 000 kr i förstapris.

Foto: TR Bild.

Mellby Ironman, 1/2140 15,3 150.000, Bergh Robert
Time to Love, 5/2140 17,1a 50.000, Persson Stefan (Blomberg Helén)a

Åby 19 november

Imani, 11/2140 14,4a 40.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Conrads Janne, 11/2640 14,7a 40.000, Bergh Robert
Uncle Töll, 1/1640 11,8a 50.000, Persson Stefan (Eklundh André)
Vikens High Yield, 5/2160 12,6 50.000, Bergh Robert

IMANI – Carl Johan Jepson

CONRADS JANNE – Robert Bergh

UNCLE T…LL – Stefan Persson

VIKENS HIGH YIELD – Robert Bergh

Bergsåker 18 november

Mr Mah Can, 1/2140 14,1a 50.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)

Solvalla 18 november

Kantens Rose, 2/2640 15,1a 60.000, Pieters Dwight (Bergh Robert)

Axevalla 17 november

Miss Silver, 9/2180 15,0 25.000, Jepson Carl Johan (Bergh Robert)
Supermarket, 2/2140 17,6 25.000, Persson Stefan (Eklundh André)
Roger Z., 1/1640 15,8 15.000, Andersson Mikael J (Aichhorn Cecilia)a

Färjestad 16 november

Kocsis Boko, 1/2140 18,3 25.000, Ohlsson Ulf (Olsson Jacobsen Sophia)a

Mantorp 16 november

Omega Superstar, /2140 14,4a 30.000, Bergh Robert

Åby 15 november

Dokonjo, 7/2140 14,0a 10.000, Linderoth Mikael Å
Chivalry, 6/2140 17,5a 10.000, Partanen Jesper a
Nille Sånna, 9/2140 16,3a 10.000, Sundholm Dan a (Frumerie Louise)a

DOKONJO – Mikael Å Linderoth

CHIVALRY – Jesper Partanen

NILLE SÅNNA – Dan Sundholm

Romme 14 november

Van Gogh Z.S. (IT), 4/2140 12,7a 110.000, Bergh Robert

Kalmar 12 november

Aloha Chip, 9/2140 15,8a 25.000, Bergh Robert
Samson, 3/2160 15,2 40.000, Bergh Robert

Åby 11 november

Borups Victory, 8/2140 17,2 60.000, Bergh Robert
Kurri Jari Boko, 4/2640 14,5a 60.000, Heiskanen Veijo

BORUPS VICTORY – Robert Bergh. Foto: SIDMAKARN

KURRI JARI BOKO – Veijo Heiskanen. Foto: SIDMAKARN

Axevalla 10 november

Twinkle Laday, 1/2160 16,1 10.000, Oscarsson Jonas M a (Andersson Linda) a
Prima Kaiser, 8/1640 14,1 10.000, Berg Fredrik (Loqvist Emma) a
Dolly Dream, 4/2140 15,7 10.000, Bengtsson Tova (Olsson Jacobsen Sophia) a

Eskilstuna 8 november

Breeders´Crown-finalen för fyraåriga hingstar och valacker vanns av Hail Mary med Per Lennartsson i sulkyn. Ekipaget tog direkt hand om ledningen. Ledde sedan varje meter  av loppet och vann hur lätt som helst.

Hail Mary, 3/2140 11,5a, 1.600.000, Lennartsson Per (Bergh Robert)
Vulcano O.P. (IT), 7/2140 12,9a, 100.000, Rosleff Victor (Bergh Robert)

HAIL MARY – Per Lennartsson. Foto: TR BILD//Lars Jakobsson

HAIL MARY – Per Lennartsson, Robert Bergh. Foto: TR BILD//Lars Jakobsson

HAIL MARY – skötare Charlotte Andersson. Foto: TR BILD//Lars Jakobsson

VULCANO O.P. – Victor Rosleff. Foto: TR BILD//Lars Jakobsson

Romme 6 november

Rudisha, 2/1640 12,0a 30.000, Bergh Robert

Åby 5 november

Vikens Dome, 5/2640 13,6 a 40.000, Bergh Robert
Vikens High Yield, 5/2140 11,8 a 50.000, Bergh Robert
Kaj di Quattro, 8/2160 15,0 25.000, Gustavsson Hannah  (Bergh Robert)

VIKENS DOME – Robert Bergh. Foto: SIDMAKARN

VIKENS HIGH YIELD – Robert Bergh. Foto: SIDMAKARN

KAJ DI QUATTRO – Hannah Gustavsson. Foto: SIDMAKARN

Axevalla 3 november

Samson, 5/ 2660 16,5  30.000, Bergh Robert

Bergsåker 3 november

Nyhet, 2/2140  14,9 30.000, Skoglund Rikard N  (Bergh Robert)

Halmstad 2 november

Spickleback Face,  4/3160 15,4 50.000, Bergh Robert

Östersund 1 november

Chestnut Bojje, 10/2140n 17,1 40.000, Skoglund Rikard N  (Bergh Robert)
Cosmic Photo, 6/2140n 16,6 a 35.000 79, Skoglund Rikard N  (Bergh Robert)

 

 

Lunch i Lyon - Öppet!
Köp Paravulgate - Få tre nummer av Travronden på köpet!
Paralympiatravet
Euro Classic Trot 2023

© Åbytravet 2021