VECKANS ÅBYSEGRAR

Här finner du samtliga Åbytränade hästar som har vunnit under året.

Åby 24 februari

Digital House, 10/2140 15,7a 10.000 , Klang Jan L a
Mr Montechristo, 2/2140 16,4a 10.000, Johansson Håkan E a

Örebro 24 februari

Önas Samir, 4/2100 15,2a 30.000, Johansson Gustav (Törnqvist Maria)
Jalapeno K., 2/2100 12,7a 110.000, Adielsson Erik (Eklundh André)
Emerald Island, 3/2160 16,0 30.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)

Axevalla 23 februari

Bella Yankee, 4/2140n 19,9a 25.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)
Anneli A.F., 7/2140n 19,3a 25.000,   Olsson Jacobsen Sophia a
Romo, 6/2140n 18,9a 25.000, Bengtsson Tova a

Åby 21 februari

Mr Explosive H.H., 4/2140 16,9 40.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a
Bourbon Brodde, 7/2640 15,5a 60.000, Jepson Carl Johan (Järpedal Lars)a

Solvalla 21 februari

Albert Zonett, 2/2640n 14,4a 60.000,  Kontio Jorma (Bergh Robert)

Mantorp 19 februari

Bicc’s Tobee, 3/2140n 17,9a 30.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)

Åby 16 februari

Victory H.H., 3/2140 14,3a 30.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a
Tour de Valley, 6/2140 15,4a 30.000, Eklundh André
Jo Black* (NL), 4/2140 13,8a 30.000, Handfast Malte (Ebbinge Rick)

Örebro 15 februari

Önas Samir, 2/2140 16,7 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Önas Spartacus, 1/2100 15,8a 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Färjestad 12 februari

Sabasi, 5/2160 15,9 25.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)
Gibraltar, 4/2140 16,7 30.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)

Axevalla 11 februari

King Only the One*, 2/2140 14,7a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Gelato Pellini, 6/1640 14,0a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Solvalla 7 februari

Theycallmesixten, 3/2140 14,0a 60.000, Carre Jonathan (Eklundh André)

Jägersro 6 februari

Eleven O’Clock, 1/2640 16,6a 30.000, Thorson Olof a

Mantorp 5 februari

Emerald Island, 3/2140 15,5a 25.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)
Fighter Simoni, 1/2160 14,4 30.000, Aho Iina (Törnqvist Maria)

Solvalla 3 februari

Jalapeno K., 5/2140 12,9a 220.000, Adielsson Erik (Eklundh André)

Åby 1 februari

Albert Zonett, 1/2640 14,6a 40.000, Bergh Robert
Allan Zonett, 5/2140 16,3a 35.000, Bergh Robert
Jameson K.W., 7/1640 12,7a 35.000, Eklundh André
Marla Boko* (NL), 4/2140 15,6a 35.000, Ebbinge Rick
Jo Black* (NL), 1/2140 14,3a 30.000, Ebbinge Rick

Jägersro 30 januari

Daytona la Ma, 1/ 2140 17,8 30.000, Christiansson Anders (Linderoth Mikael Å)

Örebro 29 januari

Gibraltar, 1/2140 18,7 25.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)
Sabasi, 4/2140 18,8g 25.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)

Åby 25 januari

I Am D., 3/1660 14,8 15.000, Olsson Jacobsen Sophia a (Törnkvist Anders P)a

Halmstad 22 januari

Crazy All Over, 5/2140 18,4a 25.000 , Eklundh André (Åsén Jörgen)a
Vaiana Face, 2/2140 18,6g 25.000, Olsson Jacobsen Sophia a
Gladiator A.F., 9/2140 16,6a 30.000, Aurell Thomas a

Färjestad 19 januari

And Away We Go, 3/2140 16,4 a 25.000, Jepson Carl Johan (Persson Christian)a

Åby 17 januari

Emerald Island, 4/2140 18,6a 30.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)
King of Greenwood* (DE), 1/1640 13,1a 45.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Innovation Love (NL), 4/1640 13,1a 45.000, Bergh Robert

Solvalla 17 januari

Ekas Zalming, 7/1640 12,2a 60.000, Johansson Håkan E a

Axevalla 16 januari

Mona Moonlight (NL), 11/2140 16,7a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Lazy Breeze* (DE), 2/2160 16,7 15.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Mantorp 15 januari

Önas Spartacus, 1/2660 17,7 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Mose Eagle* (DE), 6/2140 15,1a 40.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Romme 12 januari

Igor Sisu, 1/1640 15,3a 10.000, Lennartsson Per (Haapakangas Veikko)

Åby 11 januari

Staro Quantas, 5/2140 16,5a 30.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Gelato Pellini, 3/1640 13,5a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Axevalla 9 januari

Outlander (BE), 10/1640 14,2a25.000, Crebas Hans (Steffensen Fredrik)a

Örebro 5 januari

Mona Moonlight (NL), 5/2100 17,0a 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 3 januari

Sabasi, 1/2160 17,7 30.000, Jepson Carl Johan (Haapakangas Veikko)

Färjestad 1 januari

King of Greenwood, 5/2640 16,8a 40.000, Jakobsson Magnus (Henriksen Per)
Ramos, 5/2140 17,7a 35.000, Eklundh André
Jameson K.W., 4/2640 17,1 40.000, Jakobsson Magnus (Eklundh André)

Axevalla 31 december

Staro Quantas, 6/2140 14,7a 30.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Just Enough D.K. (DK), 3/2140 16,4 30.000, Pieters Dwight (Månsson Evelina)

Åby 28 december

Eleven O’Clock, 10/2140n 18,5a 30.000, Thorson Olof a

Mantorp 23 december

Jalapeno K., 6/2140 12,4a 110.000, Adielsson Erik (Eklundh André)

Åby 20 december

Thomasine, 6/2140 15,7a 40.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a
Uncle Silvio, 4/1640 13,2a 60.000, Untersteiner Peter (Bergh Robert)
Mr Weasley, 5/2140 15,7a 50.000, Johansson Gustav (Olsson Mats)a

Axevalla 19 december

Vikens Takecool, 8/2140 16,6a 25.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)
King of Greenwood* (DE), 8/2140 16,2a 25.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Outlander (BE), 6/2140 17,5a 25.000, Crebas Hans (Steffensen Fredrik)a
H.S.J.’s Gehör (DK), 11/2140 18,6a 25.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)
Come on Lane, 4/2140 17,1a 25.000, Johansson Håkan E a

Halmstad 15 december

Center Bus, 10/2140 14,7a 40.000, Jepson Carl Johan (Bergh Robert)

Åby 14 december

Staro Quantas, 7/2160 15,3 40.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Rocket Snapper, 11/2140 15,7a 50.000, Jepson Carl Johan (Järpedal Lars)a
All in Face, 5/2180 14,7 15.000, Bergh Robert

Axevalla 12 december

Majors Xante, 1/2160 18,4 25.000, Gustafsson Conny a (Gustafsson Tord)a

Färjestad 11 december

Jalapeno K., 8/2140 14,5a 40.000, Eklundh André

Mantorp 10 december

Ekas Zalming, 6/2140 14,3a 50.000, Johansson Håkan E a

Åby 9 december

Famous Scotch, 7/2140 16,3a 50.000, Eklundh André

Åby 6 december

Mr Weasley, 4/2140 15,6a 50.000, Eklundh André (Olsson Mats)a
Theycallmesixten, 9/2140 14,1a 30.000, Eklundh André
Victory H.H., 2/2640 17,8a 30.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a

Färjestad 4 december

Deon W. (DE), 6/2640 15,8a 40.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Jello W. (NL), 3/2140 14,6a 40.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Halmstad 4 december

Liza Bore, 4/1640 13,6a 30.000, Thorson Olof a (Borekull Ulf)a

Åby 2 december

Winner Töll, 1/2140 19,2a 10.000, Cracchiolo Christian (Noldal Håkan)a
Spectre, 7/2140 16,1a 10.000, Cracchiolo Christian (Aichhorn Cecilia)a
Jebo Smart, 5/2140 16,1a 10.000, Linderoth Mikael Å (Johansson Esmeralda)a
Xante Töll, 5/2140 17,6a 10.000, Partanen Jesper (Haapakangas Veikko)

Åby 29 november

Limoncello Boko, 6/2140 17,3a 40.000, Eklundh André

Solvalla 29 november

Pingis, 11/2140 12,5a 80.000, Djuse Magnus A (Söderström Carlos)

Axevalla 28 november

Jello W. (NL), 3/2140 13,9a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Stens Wille, 1/2140 15,8a 30.000, Persson Stefan (Eklundh André)
Digital House, 4/2140 15,9a 30.000, Klang Jan L a
Kendrick K.W., 5/2140 16,9a 30.000, Persson Stefan (Eklundh André)

Färjestad 27 november

King of Greenwood* (DE), 7/2140 14,6a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Halmstad 27 november

Staro Quantas, 5/2180 14,8 40.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Gelato Pellini, 2/2140 15,4a 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Mantorp 27 november

Dream Sensation, 4/2140 14,5a 25.000, Lennartsson Per (Bergh Robert)

Axevalla 25 november

Heavenly Flavours, 7/2140 18,2 30.000, Berg Fredrik (Eklundh André)
Zipfer, 9/2140 17,2a 30.000, Andersson Mikael J (Leeb Peter)a

Åby 23 november

Sweet Day, 1/2140 17,4 30.000, Karlstedt Tommy
Viento, 6/1640 12,6a 40.000, Bengtsson Tova a (Jansson Camilla)a
Zebulon, 8/2140 14,8 50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Sultan of Sand, 3/2140 15,2 15.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 21 november

Kadabra Dream, 1/2140 13,6a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
I.D.Got a Colt (US), 5/2140 15,0a 30.000, Karlstedt Tommy
Deon W. (DE), 6/2140 13,4a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Mellby Indigo, 12/2140 13,9a 30.000, Jepson Carl Johan (Bergh Robert)
Global Daretowin, 10/2140 15,2a 30.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)

Eskilstuna 18 november

Bourbon Brodde, 9/2660 16,2 50.000, Jepson Carl Johan (Järpedal Lars)a

Axevalla 14 november

Bicc’s Tobee, 6/2140 15,2 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Famous Scotch, 3/2140 17,1a 25.000, Eklundh André

Färjestad 13 november

Kendrick K.W., 6/ 2140 14,9a 40.000, Eklundh André

Mantorp 11 november

Baron Vox, 7/1640 16,1a 10.000, Johansson Håkan E a
Ekas Zalming, 13/2140 15,1a 35.000, Johansson Håkan E a

Halmstad 10 november

Mona Moonlight (NL), 7/2140 15,7a 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 9 november

Västerbo Henry, 1/2140 16,1 30.000, Bergh Robert
Romo, 1/2140 16,8a 30.000, Bengtsson Tova a
Mr Weasley, 1/2140 16,3 40.000, Eklundh André (Olsson Mats)a
Wingait Henke, 1/2160 13,8 40.000, Eklundh André
Global Bodyguard, 4/2140 13,4a 40.000, Johansson Gustav (Eklundh André)

Axevalla 7 november

Youelle, 2/2140 18,7a 10.000, Johansson Håkan B a (Johansson Catharina)a

Eskilstuna 6 november

Be Brighter Zon, 2/2140 13,9a 40.000, Eklundh André

Bjerke 4 november

Pingis, /2100 12,6a 115.247, Persson Stefan (Söderström Carlos)

Åby 2 november

Credityuan, 4/2140 14,5a 40.000, Bergh Robert
Denco’s Ozzy O. 3/2140 15,2a 40.000, Pieters Dwight (Haapakangas Veikko)

Axevalla 31 oktober

Ohio Boko, 6/2140n 19,3 30.000, Eklundh André

Halmstad 30 oktober

Bicc’s Tobee, 2/2140 15,7a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Mantorp 30 oktober

Wingait Henke, 3/2160n 16,2 25.000, Carre Jonathan (Eklundh André)

Jägersro 28 oktober

StinaAlvina Zonett, 1/2140 14,8 50.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Japiro Queen, 7/2160 13,9 35.000, Eklundh André

Kalmar 27 oktober

Laredo Boko, 4/2140 12,9a 30.000, Persson Stefan (Bergh Robert)

Skive 27 oktober

Harpy (DK), /2060 14,5a 322.300, Bergh Robert

Örebro 26 oktober

Min Billy, 7/2100 16,0a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Axevalla 24 oktober

Rapido S.W., 7/1640 13,8a 10.000, Shmsohn Linda a (Slätt Robert)a
Joyful Diva* (FR), 8/2140 14,6a 10.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)
Fighter Newmen, 1/2140 14,5a 10.000, Söderström Carlos

Mantorp 23 oktober

Västerbo Henry, 11/2140 15,3a 25.000, Skoglund Rikard N (Bergh Robert)
Phenomene Zon, 6/2140 13,5a 40.000, Jepson Carl Johan (Törnqvist Maria)

Halmstad 22 oktober

Pinto Bob, 11/2140 15,2a 10.000, Johansson Håkan B a (Bergh Robert)

Örebro 21 oktober

StinaAlvina Zonett, 3/2100 15,2a 30.000, Carre Jonathan (Bergh Robert)
Credityuan, 5/2609n 16,7a 40.000, Bergh Robert

Åmål 20 oktober

Ixie, 3/2080 17,3a 40.000, Widell Kaj (Granlund Stefan)

Åby 19 oktober

Imperial Wine, 10/2140 16,8a 30.000, Carre Jonathan (Eklundh André)
U.S.Marines* (NO), 10/2140 14,2a 35.000, Bergh Robert
H.S.J.’s Gehör (DK), 7/2140 17,4 15.000, Cordeau Julian (Månsson Evelina)

Färjestad 16 oktober

X.Tour, 7/1640 12,0a 25.000, Carre Jonathan (Eklundh André)
Ninja Zon, 12/2140 12,1a 30.000, Eklundh André

Åby 14 oktober

Legacy H.H., 2/2140 16,6a 10.000, Cordeau Julian (Andreasson Stefan)a
Liza Bore, 6/2140 15,7a 10.000, Fiore Christian a (Borekull Ulf)a
Ad Hoc, 8/2140 14,2a 10.000, Benzon Niclas (Bergh Robert)
Alfons, 5/2140 17,9a 10.000, Grundmann David (Knutsen Magnus)a
Denco’s Ozzy O., 1/2140 15,7a 10.000, Haapakangas Veikko

Örebro 12 oktober

Estreet Simoni, 6/2100 13,8a 30.000, Shmsohn Linda a (Eklundh André)
Wingait Henke, 6/2160 14,3g 30.000, Eklundh André

Axevalla 10 oktober

Bear Expectation, 4/2140 18,3a 10.000, Christiansson Anders a (Danielsson Owe)a
Mango Tango, 5/2140 16,4a 10.000, Adler Hans a
Flashing Smart (FR), 1/ 2160 16,5 10.000, Christiansson Anders a (Fridén Tommie)a

Färjestad 9 oktober

Bicc’s Tobee, 3/2140 15,6 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Årjäng 8 oktober

Asa Always Ready (CA), 7/1660 14,2 15.000, Jansson Torbjörn (Larsen Ann Karin Ö)a
Puer da Vincit, 5/2140 15,5a 50.000, Jansson Torbjörn (Korman Gerry)a

Åby 4 oktober

Mr Weasley, 1/2140 17,0 30.000, Eklundh André (Olsson Mats)a
Phenomene Zon, 5/2140 15,0a  50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Majors Rose, 4/2140 14,6a 40.000, Gustafsson Conny a
Önas Spartacus, 2/2640 15,6a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Majors Amore, 1/2160 15,8 15.000, Gustafsson Conny a (Gustafsson Tord)a

Färjestad 2 oktober

Lazy Breeze* (DE), 1/2140 13,6a 30.000, Horpestad Tom (Henriksen Per)

Halmstad 2 oktober

Victory H.H., 6/2160 14,6 40.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a

Solvalla 1 oktober

Macahan, 5/2640 14,5a 200.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 30 september

Jolicoeur, 8/2140 13,4a 150.000, Carre Jonathan (Flores Constanza)a
Xelent Töll, 4/2140 15,8 50.000, Djuse Magnus A (Haapakangas Veikko)

Axevalla 29 september

Limoncello Boko, 3/2140 18,9 30.000, Persson Stefan (Eklundh André)
Min Billy, 9/2140 16,1a 30.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Åmål 28 september

Dr Evil, 3/1680 15,5a 25.000, Persson Stefan (Haapakangas Veikko)

Åby 27 september

Hashtag Simoni, 5/2140 12,8a 60.000, Eklundh André

Vaggeryd 24 september

Heart of Courage (FI), 10/2148 15,0a 10.000, Cracchiolo Christian  (Åkerman Allan)a
Listas Baileys, 12/2148 17,1a 10.000, Jörgensen Brian S a

Kalmar 22 september

I.D.Got a Colt (US), 2/2160 15,1 40.000, Karlstedt Tommy

Åby 21 september

First to Fight, 4/2160 15,1 40.000, Widell Kaj (Persson Beata)a
Sensitive Tile, 2/2140 13,9a 50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Axevalla 19 september

Deon W. (DE), 6/2160 15,5 15.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Årjäng 16 september

Outlander (BE), 9/2140 13,5a 30.000, Karlsson Jimmy a (Henriksen Per)

Åby 15 september

Fantastic Kosing, 2/2140 15,2 50.000, Stolt Karl a

Vaggeryd 10 september

Queen of Gunners, 2/2148 15,1a 10.000, Bengtsson Tova a
Finndals Chasseur, 6/2148 14,3a 10.000, El Jaouhari Hicham (Borekull Ulf)a

Axevalla 9 september

Kendrick K.W., 3/2140 15,8 40.000, Eklundh André

Färjestad 8 september

Zebulon, 1/2140 14,0 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Gävle 7 september

King of Greenwood* (DE), 1/1640 11,9a 50.000, Skoglund Rikard N (Henriksen Per)

Åby 6 september

Jolicoeur, 2/2140 14,5a 30.000, Carre Jonathan (Flores Constanza)a

Årjäng 5 september

Global Bodyguard, 6/2140 14,4a 25.000, Eklundh André

Axevalla 4 september

Iconic, 8/2640 15,1a 25.000, Jepson Carl Johan (Bratell Lars)a

Halmstad 4 september

Full of Muscles (CA), 12/2140 13,4a 10.000, Westrum Stig-Christer a (Henriksen Per)

Jägersro 1 september

Amazing Justice* (NO), 1/2140 12,9 a 150.000, Ericsson Sofie a (Karlstedt Tommy)

Åby 30 augusti

Victory H.H., 10/2140 13,8a 40.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a
Hashtag Simoni, 3/2140 14,3 60.000, Eklundh André
Wonder Töll, 6/2140 16,9 30.000, Gustafsson Pontus a

Axevalla 29 augusti

Theycallmesixten, 1/2140 13,7a 40.000, Eklundh André
Marabou Bonanza* (NO), 2/2140 15,9 15.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Halmstad 28 augusti

Special Chance, 5/2140 14,1a 40.000, Grundmann David (Haapakangas Mika)

Åby 24 augusti

Viento, 5/1640 13,7a 30.000, Bengtsson Tova a (Jansson Camilla)a
Princess C.S., 5/2140 13,8a 40.000, Karlstedt Tommy (Vikström Cecilia)a
Macahan, 6/2140 13,3a 50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Special Topsecret* (FI), 1/1640 11,7a 50.000 , Pieters Dwight (Haapakangas Mika)

Solvalla 23 augusti

Mr Shyguy, 1/2140 16,4 60.000, Djuse Magnus A (Torin Lis)a

Vaggeryd 20 augusti

X.Tour, 9/2148 13,7 75.000, Carre Jonathan (Eklundh André)

Årjäng 18 augusti

Önas Spartacus, 7/2140 17,0a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 17 augusti

Crowd Surfer, 3/2160 15,6 50.000, Eklundh André
Vienna Wine, 1/2160 15,0 15.000, Eklundh André

Örebro 17 augusti

Rocky Bear, 6/2100 13,9a 10.000, Johansson Håkan E a

Färjestad 14 augusti

Jameson K.W., 4/1640 12,2a 25.000, Eklundh André
Bold Request, 1/ 1640 11,2a 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Tingsryd 13 augusti

Romo, 7/1609 13,8a 10.000, Bengtsson Tova a

Åmål 13 augusti

Mr Shyguy, 4/2080 16,0a 25.000, Jakobsson Magnus (Torin Lis)a
Puer da Vincit, 5/2080 15,6a 50.000, Goop Björn (Korman Gerry)a
Kadabra Dream, 10/2880 15,8a 50.000, Persson Stefan (Henriksen Per)
Jolicoeur, 5/2080 15,4a 50.000, Eklundh André (Flores Constanza)a

Örebro 10 augusti

X.Tour, 1/2140 13,8 30.000, Jepson Carl Johan (Eklundh André)

Vaggeryd 4 augusti

Victory H.H., 7/2650 15,6a 25.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a
Amour a Belle* (IT), 5/2168 14,4 25.000, Karlstedt Tommy

Åby 3 augusti

Amazing Justice* (NO), 3/2140 13,5a 40.000, Ericsson Sofie a (Karlstedt Tommy)
Majors Rose, 6/1640 14,0a 20.000, Gustafsson Pontus a (Gustafsson Conny)a

Örebro 3 augusti

Pa Dibba, 5/2160 16,0 25.000, Linryd Markus (Loqvist Emma)a
King of Greenwood* (DE), 4/2100 13,9a 30.000, Forss Mika (Henriksen Per)

Solvalla 1 augusti

Icebreaker Pellini, 4/2140 13,5a 200.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Färjestad 31 juli

Min Billy, 4/2140 15,5a 10.000, Henriksen Per

Tingsryd 30 juli

Outlander (BE), 2/1609 11,0a 20.000, Skoglund Rikard N (Henriksen Per)
Make it Schermer, 7/1609 10,0a 110.000, Skoglund Rikard N (Henriksen Per)
Chanel Trio (IT), 5/1609 10,7a 35.000, Forss Mika (Haapakangas Veikko)

Åmål 27 juli

Autumn Vibes, 5/2080 14,9a 25.000, Molin Alice a (Svart Janne)a

Färjestad 24 juli

Be Brighter Zon, 5/2140 14,5a 40.000, Eklundh André
Booker’s, 11/2140 16,9 25.000, Eklundh André

Axevalla 22 juli

Bingo Pop, 10/2140 15,2a 50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Jägersro 18 juli

I.D.Got a Colt (US), 4/2140 14,7a 50.000, Karlstedt Tommy

Halmstad 17 juli

Exclusive J.M., 2/2160n 15,2 30.000, Cracchiolo Christian (Pettersson Gisela)a
Peach, 8/2660 16,2 40.000, Eklundh André

Axevalla 14 juli

Macahan, 11/2140 15,5a 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Pingis, 9/2140 13,9a 25.000, Persson Stefan (Söderström Carlos)

Årjäng 14 juli

Wingait Birgitta, 6/2140 16,2 40.000, Eklundh André

Vaggeryd 10 juli

Victory H.H., 8/2148 15,2a 20.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a

Tingsryd 7 juli

All in Face, 13/3218 15,6a 30.000, Persson Stefan (Jansson Camilla)a

Halmstad 6 juli

Ultra Violet, 7/2160 13,7 110.000, Eklundh André

Årjäng 6 juli

Hanita Fayline, 5/1640 13,9a 10.000, Adler Hans a

Arvika 3 juli

Souvenir d’Inverne, 1/1700 12,6a 70.000, Svart Janne a

Lahti 2 juli

Special Topsecret* (FI), /1140  itag 30.514, Torvinen Hannu (Haapakangas Mika)

Årjäng 30 juni

King of Greenwood* (DE), 2/2140 14,7a 40.000, Gundersen Magnus Teien (Henriksen Per)

Åby 29 juni

Listas Champion, 1/2140 15,1 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Axevalla 27 juni

Iconic, 4/2640 15,7a 25.000, Jepson Carl Johan (Bratell Lars)a
Pingis, 9/ 2140 13,0a 25.000, Persson Stefan (Söderström Carlos)

Mantorp 22 juni

Sensitive Tile, 10/2140 17,7 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Solvalla 21 juni

Ultra Violet, 3/2660 13,7 110.000, Eklundh André

Axevalla 20 juni

Bela Bunda, 3/2140 16,0 25.000, Legl Bååth Isabella (Sandberg Ronny)a
Rise N’Shine Vixi, 3/2140 16,8a 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Deon W. (DE), 9/2640 15,0a 25.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
X.Tour, 9/1640 11,7a 25.000, Jepson Carl Johan (Eklundh André)

Färjestad 19 juni

T.J., 5/2140 14,3a 30.000, Sedström Linda a (Söderström Carlos)

Vaggeryd 18 juni

Farfars Dream, 1/2148 15,0 40.000, Eklundh André

Åmål 17 juni

Kenmore Snapper, 4/2480 18,9 10.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a

Åby 15 juni

Pinotage A.A., 9/2160 15,3 30.000, Christiansson Anders a (André Cecilia)a
Phenomene Zon, 6/2140 16,1 50.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 8 juni

Ultra Violet, 4/2140 12,2a 35.000, Eklundh André

Åmål 7 juni

Theycallmesixten, 3/2480 15,2a 110.000, Eklundh André

Åby 3 juni

White Lady Broline, 1/2660 16,3 10.000, Cordeau Julian (Törnqvist Maria)
Liberty River, 6/2140 18,7 10.000, Grundmann David (Haapakangas Mika)
Majors Rose, 10/2140 14,5a 10.000, Gustafsson Janette (Gustafsson Conny)a
Pinotage A.A., 4/1640 14,3 10.000, Christiansson Anders a (André Cecilia)a
Liza Bore, 1/2140 15,6a 10.000, El Jaouhari Hicham (Borekull Ulf)a
Superman Kosing, 8/1640 15,1a 10.000, Christiansson Anders a (Nyman Bengt)a
Centurion B., 5/2140 16,3a, 10.000, Sundholm Dan (Oppäng Karl Niclas)a

Eskilstuna 3 juni

Make it Schermer, 10/1640 10,9a 110.000, Skoglund Rikard N (Henriksen Per)

Momarken 1 juni

Neslands Jerven (NO), /2160 28,8 16.763, Pedersen Liv a (Ljunggren Leif)a

Lindesberg 31 maj

Jalapeno K., 7/2140 14,4a 100.000, Helm Simon (Eklundh André)

Axevalla 30 maj

Kentucky Lobell (NL), 7/2140 14,3a 10.000, Henriksen Per
Versace Broline, 10/2140 15,1a 10.000, Cordeau Julian (Törnqvist Maria)
Lazy Breeze* (DE), 5/2140 16,5a 10.000, Westrum Stig-Christer a (Henriksen Per)

Årjäng 30 maj

Peach, 3/2640 15,9 25.000, Eklundh André
FromHeaven Idzarda (DE), 7/2140 12,9a 25.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)
Be Brighter Zon, 5/2140 15,9a 20.000, Eklundh André

Åby 25 maj

Denco’s Rioja, 3/2140 13,1a 40.000, Forss Mika (Haapakangas Mika)

Jägersro 24 maj

Bold Request, 6/2140 13,6 100.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åmål 23 maj

Tour de Valley, 6/2080 17,3 40.000, Eklundh André

Vaggeryd 19 maj

Ramos, 4/1646 12,8a 25.000, Eklundh André
Global Bodyguard, 6/2148 13,9 25.000, Eklundh André
Princess C.S., 4/2168 15,0 15.000, Karlstedt Tommy (Vikström Cecilia)a

Jägersro 18 maj

Quite a Quality, 3/2140 14,9 30.000, Bengtsson Tova a (Andersson Madelene)a
Zebulon, 3/2140 15,6a 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Färjestad 15 maj

Jello W. (NL), 4/2640 13,9a 25.000, Jepson Carl Johan  (Henriksen Per)

Mantorp 15 maj

Famous Scotch, 3/2140 16,5 40.000, Eklundh André

Kalmar 12 maj

Sato, 8/2140 12,1a 25.000, Johansson Håkan E a

Årjäng 12 maj

Stommens Claes, 4/2140 35,9 10.000, Christiansson Anders a (Linderoth Mikael Å)

Åby 11 maj

I.D.Got a Colt (US), 10/2140 15,7 30.000, Uhrberg Thomas (Karlstedt Tommy)
Daniel S.H., 3/2140 15,1a 30.000, Johansson Gustav (Andersson Madelene)a

Örebro 11 maj

Koriander Sisu, 3/2140 15,5 40.000, Eklundh André
Thomasine, 3/2100 15,5a 40.000, Karlsson Petter (Järpedal Lars)a
Önas Samir, 4/2140 15,8 30.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Rocket Snapper, 5/2100 15,2a 30.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a
Farfars Dream, 5/2660 14,4 30.000, Eklundh André
Randemar R.D., 12/2100 13,9a30.000, Kontio Jorma (Törnqvist Maria)

Axevalla 9 maj

Ultra Violet, 6/2140 13,1a 30.000, Eklundh André
Souvenir d’Inverne, 2/2140 13,0a 40.000, Svart Janne a

Färjestad 8 maj

Macahan, 9/2140 15,5 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Axevalla 4 maj

Jameson K.W., 7/2660 16,1 25.000, Jepson Carl Johan (Eklundh André)

Åmål 1 maj

Townshend Broline, 9/1680 14,2a 25.000, Pieters Dwight  (Törnqvist Maria)
Listas Champion, 1/2080 17,7 25.000, Pieters Dwight  (Törnqvist Maria)
Kadabra Dream, 11/2080 14,0a 25.000, Jakobsson Magnus  (Henriksen Per)

Vaggeryd 30 april

Husse Boko, 1/2710 13,7 40.000, Johansson Gustav (Johansson Catharina)a

Halmstad 28 april

Digital House, 3/2140 15,7a 30.000, Klang Jan L a

Axevalla 25 april

Koriander Sisu, 3/2140 17,9 25.000, Eklundh André
Zebulon, 2/2140 17,0 40.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)
Luminosity Gift, 7/2140 20,0 25.000, Johansson Håkan E a
Bourbon Brodde, 2/2140 16,9a 25.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a

Färjestad 24 april

Rocket Snapper, 7/2140 15,2a  25.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a

Årjäng 23 april

Jalapeno K., 11/2140 16,3a 35.000, Eklundh André

Jägersro 22 april

Ultra Violet, 5/2640 16,0 110.000, Eklundh André

Vaggeryd 16 april

Gladiator A.F., 8/1646 13,9a 10.000, Aurell Thomas a

Axevalla 15 april

Email, 9/1640 13,1a 110.000, Pieters Dwight  (Törnqvist Maria)
Hashtag Simoni, 12/2140 16,3 30.000, Eklundh André

Årjäng 14 april

Ingbass, 1/2160 29,2 25.000, Grundmann Peter

Åby 12 april

Dr Evil, 1/2140 15,8 30.000, Pieters Dwight (Haapakangas Mika)

Färjestad 7 april

Email, 4/2140 13,1a 100.000, Lövdal Andreas (Törnqvist Maria)

Axevalla 4 april

Kerwin Pasel (DE), 6/1640 14,7a 15.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Mantorp 3 april

Icebreaker Pellini, 6/2140 17,8 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Åby 1 april

Special Chance, 12/2140 15,0 110.000, Torvinen Hannu (Haapakangas Mika)

Axevalla 28 mars

Waitingashell, 10/2640 16,9a 25.000, Sedström Linda a (Eriksson Linda M)a
Rocket Snapper, 5/2140 17,6 25.000, Jepson Carl Johan (Järpedal Lars)a
Thomasine, 4/2140 18,8 25.000 , Jepson Carl Johan (Järpedal Lars)a
Jameson K.W., 3/2140 17,3a 25.000, Eklundh André

Färjestad 27 mars

Ingbass, 8/1640 27,9a 25.000, Grundmann Peter

Halmstad 27 mars

Pingis, 6/2640 15,4a 25.000, Persson Stefan (Söderström Carlos)

Åby 22 mars

Listas Pippi, 3/2160 14,9 40.000, Olsson Jacobsen Sophia a
Tenoutoften, 3/2640 15,2a 30.000, Eklundh André

Momarken 18 mars

Autumn Vibes, /2140t 18,5a 31.431, Persson Stefan (Svart Janne)a

Åby 16 mars

Uncle Töll, 6/2140 16,8a 40.000, Carre Jonathan (Eklundh André)
Ultra Violet, 11/2140 14,5a 30.000, Eklundh André
Hashtag Simoni, 3/2140 16,2 30.000, Eklundh André

Färjestad 13 mars

Heart of Courage (FI), 3/2140n 17,0 25.000, Andersson Mikael J (Åkerman Allan)a
Ramos, 5/2160n 17,0 25.000, Eklundh André

Halmstad 11 mars

Brat Rod, 4/2140 15,9a 30.000, Carre Jonathan (Haapakangas Mika)

Axevalla 7 mars

Iconic, 5/2140 17,6a 25.000, Jepson Carl Johan (Bratell Lars)a
Ramos, 4/1640n 16,3a 25.000, Eklundh André

Eskilstuna 5 mars

Ingbass, 4/2180 29,4 30.000, Grundmann Peter

Åby 4 mars

Daniel S.H., 4/2140 17,0a 10.000, Zukanovic Admir a (Andersson Madelene)a
Honey’s Miracle, 1/1640 15,6 10.000, Digerstedt Elinor (Oppäng Karl Niclas)a
Chilli Choice C.,6/214 16,9a 10.000, Karlstedt Tommy (Vikström Cecilia)a

Örebro 4 mars

Viento, 1/1609 14,0a 30.000, Bengtsson Tova (Jansson Camilla)a

Åby 2 mars

Jolicoeur, 6/1640 15,5a 30.000, Cordeau Julian (Flores Constanza)a
Bourbon Brodde, 11/2140 16,0a 35.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a
Special Topsecret* (FI), 4/1640 14,5 40.000, Djuse Magnus A (Haapakangas Mika)

Jägersro 1 mars

Kentucky Lobell (NL), 5/2140 14,0a 30.000, Persson Stefan (Henriksen Per)

Momarken 1 mars

Listas Spartacus, / 1640 15,0a 16.763 , Olsson Jacobsen Sophia a

Axevalla 28 februari

Victory H.H., 2/2140t 19,1 25.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a

Romme 25 februari

Jello W. (NL), 3/2140 14,5 110.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Åby 22 februari

Totum Dependeat, 7/2140 16,6 30.000, Uhrberg Thomas (Karlstedt Tommy)

Eskilstuna 21 februari

Bourbon Brodde, 5/2640 16,5a 30.000, Sjölander Larsson Maja (Järpedal Lars)a

Mantorp 20 februari

Rocket Snapper, 3/2140 18,2 30.000, Pieters Dwight (Järpedal Lars)a

Halmstad 17 februari

David S.H., 5/2140n 17,8a 10.000, Johansson Gustav (Andersson Madelene)a

Åby 16 februari

Peach, 2/2160 14,9, 35.000 Eklundh André

Axevalla 14 februari

Heart of Courage (FI), 1/2160 15,8 30.000, Elias Marc (Åkerman Allan)a

Färjestad 13 februari

Con Padre, 9/1640 14,4a 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Halmstad 10 februari

Hestia H.H., 8/2140 16,8a 25.000, Persson Stefan (Andreasson Stefan)a

Solvalla 8 februari

Ekas Zalming, 7/2140n 16,4a 60.000 , Johansson Håkan E a

Åby 1 februari

Uncle Töll, 5/1640 13,7a 60.000, Uhrberg Thomas (Eklundh André)

Axevalla 31 januari

Kadabra Dream, 3/1640n 16,5a 40.000, Jepson Carl Johan (Henriksen Per)

Färjestad 30 januari

Neslands Jerven (NO), 1/2180 29,0 25.000, Kontio Jorma (Ljunggren Leif)a

Halmstad 28 januari

Ekas Zalming, 2/2140 15,2a 100.000, Johansson Håkan E a

Åby 26januari

Get the Picture, 7/1640 14,3a 30.000, Elfstrand Maria (Ekstein Peter)a
Broccoli Bell, 6/2140 16,2a 40.000, Ingves Peter (Järpedal Lars)a

Axevalla 23 januari

Listas Pippi, 10/1640 15,7a 30.000, Handfast Malte (Olsson Jacobsen Sophia)a

Axevalla 17 januari

Wake Me Up Pellini, 10/2140 19,5 25.000, Pieters Dwight (Törnqvist Maria)

Kalmar 14 januari

Viento, 6/2160 15,5 30.000, Bengtsson Tova (Eklundh André)

Åby 12 januari

He Man Sisu, 6/2140 17,2a 30.000, Pieters Dwight (Flyrin Alicia)a

Åby 5 januari

Muscle Morique, 6/2140 16,0 40.000, Uhrberg Thomas (Stolt Karl)a
Jank Summerland* (NL), 4/2140 14,3a 35.000, Untersteiner Johan (Henriksen Per)
Majors Rose, 2/2140 16,4 15.000, Gustafsson Conny a

 

“>

© Åbytravet 2024