För aktiva: Tävlingsbanan och paddocken är stängd 18-23 juni pga. av ridsportstävlingar. Ingen träning och utselning är möjlig under denna period. Vi hänvisar till Balltorp dessa dagar.
Tävlingsbanan kommer hållas öppen för träning på midsommardagen, lördag 26 juni, men stängd som vanligt fredag 25 juni (midsommarafton) samt söndag 27 juni.

Kontakt

Leveransadress: Åby Arenaväg 12, 431 62 Mölndal

GPS-koordinater: 57º 38′ 58,2″ N 12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Jour, anläggning: 031-706 66 50
Telefax:
031 – 706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se
E-post restaurang Lyon: lyon@aby.travsport.se

Växeln är öppen:

Måndag–torsdag: 9.00-16.00 (lunchstängt 12-13)
Fredag : 09.00-12.00

Växeln har sommarstängt:

Vecka 27 - 28 - 29

Fakturaadress:

Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta Åbytravets ekonomiavdelning.

Bankgiro: 853-2020
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640, www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åbytravet

Kenneth Thollström

Tillförordnad VD på Åby Mat & Möten

0706-60 75 22
kenneth.thollstrom@aby.travsport.se

Jon Walter Pedersen

Tillförordnad VD & Sportchef

031-706 66 03
jon.pedersen@aby.travsport.se

Kristofer "Fölet" Jakobsson

Marknad och kommunikationschef

031-706 66 10
kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Patrik Österberg

Försäljningsansvarig

031-706 66 08
patrik.osterberg@aby.travsport.se

Cecilia Olsson

Travskoleansvarig/Hästägaransvarig

031-706 66 06/ 031-706 66 37
cecilia.olsson@aby.travsport.se

Linda Friberg

Sport & Marknadskommunikatör

031- 706 66 65
linda.friberg@aby.travsport.se

Annie Norrman

Marknadskoordinator

031-706 66 20
annie.norrman@aby.travsport.se

Sanna Langmarker (föräldrarledig)

Utbildningsansvarig Åby Travskola

sanna.langmarker@aby.travsport.se

Charlie Hillbom

Eventansvarig på Åby Travskola

031-706 66 21
charlie.hillbom@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02
annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11
ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36
gunnar.johansson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Teknikansvarig

031-706 66 33
henrik.simson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

031- 706 66 13
gert.danielsson@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

031-706 66 71
per.sandberg@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker/teknik

031-706 66 43
tomas.lonn@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banmästare

031-706 66 16
oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Patric Hagvik

Banskötare

patric.hagvik@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Drifttekniker

magnus.larsson@aby.travsport.se

Agneta "Agge" Håkansson

Drifttekniker

agneta.hakansson@aby.travsport.se

Pierre Fredriksson

Konceptutvecklare och Projektledare Åby Mat & Möten

pierre.fredriksson@aby.travsport.se

Jonas Johansson

Restaurangutvecklare

jonas.johansson@aby.travsport.se

Mats Larsson

Kökschef

mats.larsson@aby.travsport.se

Eva Visone

Konferensvärdinna

Lunch i Lyon - Öppet!
Publik och Covid-19
Sommaraktiviteter på Åby Travskola
Åby Stora Pris 14 augusti

© Åbytravet 2021