Kontakt

Leveransadress: Åby Arenaväg 12, 431 62 Mölndal

GPS-koordinater: 57º 38′ 58,2″ N 12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Telefax: 031 – 706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se

Växeln är öppen:

Måndag–torsdag: 9.00-12.00, 13.00-16.00.
Fredag: 09.00-12.00
Fredag (före STL-tävlingar): 09.00-12.00, 13.00-14.00

Fakturaadress:

Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta Åbytravets ekonomiavdelning.

Bankgiro: 853-2020
Postgiro: 42 74 40-3
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640, www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åbytravet

Kenneth Thollström

Tillförordnad VD

0706-60 75 22
kenneth.thollstrom@aby.travsport.se

Jon Walter Pedersen

Sportchef

031-706 66 03 / 0708-16 33 00
jon.pedersen@aby.travsport.se

Kristofer "Fölet" Jakobsson

Marknad och kommunikationschef

031-706 66 10 / 0702-67 09 48
kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Patrik Österberg

Sportassistent

031-706 66 08 / 0722-05 32 63
patrik.osterberg@aby.travsport.se

Cecilia Olsson

Sportassistent/Hästägaransvarig

031-706 66 06
cecilia.olsson@aby.travsport.se

Roger Z Andersson

Vikarierande utbildningsansvarig

031-706 66 37 / 0702-30 58 25
roger.andersson@aby.travsport.se

Sanna Langmarker (föräldrarledig)

Utbildningsansvarig Åby Travskola

0702-30 58 25
sanna.langmarker@aby.travsport.se

Elin Lönn

Häst - och stallansvarig

031- 706 66 51 / 0706-94 04 28
elin.lonn@aby.travsport.se

Charlie Hillbom

Häst - och stallansvarig

charlie.hillbom@aby.travsport.se

Annie Norrman

Marknadskoordinator

031-706 66 20
annie.norrman@aby.travsport.se

Linda Engström

Säljansvarig

0702-58 61 68 / 031-706 66 65
linda.engstrom@aby.travsport.se

Pierre Fredriksson

Konceptutvecklare och Projektledare Åby Mat & Möten

031-706 66 05
pierre.fredriksson@aby.travsport.se

Kent Jellmund

Försäljningschef konferens

031-706 66 07 / 0706-06 96 99
kent.jellmund@aby.travsport.se

Jonas Johansson

Restaurangutvecklare

031-706 66 27
jonas.johansson@aby.travsport.se

Magnus Wicander

Kökschef restaurang Lyon

031-706 66 31
magnus.wicander@aby.travsport.se

Frank Gunnarsson

Restaurangchef

031-706 66 26
frank.gunnarsson@aby.travsport.se

Anna-Carin Johansson

Souschef

031-706 66 46
anna-carin.johansson@aby.travsport.se

Frida Bergkuist

Kallskänka

Samir Lalic

Souschef

Karolin Kristensson

Konferensansvarig

031-706 66 14
karolin.kristensson@aby.travsport.se

Karin Bäckfalk

Konferensvärdinna

Eva Visone

Konferensvärdinna

Anna-Lena Fransson

Konferensbokare

031-709 66 09
anna-lena.fransson@aby.travsport.se

Charlotta Blixt

Kommunikatör (Tjänstledig)

charlotta.blixt@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02
annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11
ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36
gunnar.johansson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Teknikansvarig

031-706 66 33 / 0706-96 46 01
henrik.simson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

031- 706 66 13 / 0706-84 87 43
gert.danielsson@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banmästare

031-706 66 16
oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Patric Hagvik

Banskötare

031-706 66 34
patric.hagvik@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

031-706 66 71 / 0735-82 47 21
per.sandberg@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker/teknik

031-706 66 43 / 0706-01 06 02
tomas.lonn@aby.travsport.se

Tommy Kling

Elektriker/teknik

Agneta "Agge" Håkansson

Drifttekniker

031- 706 66 41
agneta.hakansson@aby.travsport.se

Kurth Persson

Banskötare

kurth.persson@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Drifttekniker

magnus.larsson@aby.travsport.se

Staffan Lindberg

Totochef

0762-51 04 00
staffan.lindberg@aby.travsport.se

Lunch i Lyon
Tjejkväll
Konferens
Travskolan

© Åbytravet 2020