Kontakt

Leveransadress: Åby Arenaväg 12, 431 62 Mölndal

GPS-koordinater: 57º 38′ 58,2″ N 12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Telefax: 031 – 706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se

Växeln är öppen:

Måndag-torsdag: 9.00-12.00, 13.00-14.00.
Fredag: 09.00-12.00
Fredag (före STL-tävlingar): 09.00-12.00, 13.00-14.00

Fakturaadress:

Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta Åbytravets ekonomiavdelning.

Bankgiro: 853-2020
Postgiro: 42 74 40-3
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640, www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åbytravet

Kenneth Thollström

Tillförordnad VD

0706-60 75 22
kenneth.thollstrom@aby.travsport.se

Jon Walter Pedersen

Sportchef

031-706 66 03 / 0708-16 33 00
jon.pedersen@aby.travsport.se

Kent Jellmund

Affärsutveckling

031-706 66 07 / 0706-06 96 99
kent.jellmund@aby.travsport.se

Anna Flygare

Marknadsansvarig/projekledare

0703-42 45 06
anna.flygare@aby.travsport.se

Kristofer "Fölet" Jakobsson

Hästägaransvarig Sportavdelningen

031-706 66 10 / 0702-67 09 48
kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Patrik Österberg

Sportavdelningen

0722-05 32 63
patrik.osterberg@aby.travsport.se

Cecilia Olsson

Sportassistent

0761-92 54 00
cecilia.olsson@aby.travsport.se

Sanna Langmarker

Utbildningsansvarig Åby Travskola

0702-30 58 25
sanna.langmarker@aby.travsport.se

Elin Lönn

Stallansvarig Åby Travskola

0706-94 04 28
elin.lonn@aby.travsport.se

Annie Norrman

Marknadskoordinator

031-706 66 20 / 0725-10 03 10
annie.norrman@aby.travsport.se

Linda Engström

Säljansvarig

0702-58 61 68 / 031-706 66 65
linda.engstrom@aby.travsport.se

Fredrik Tanfara

Försäljning & Eventansvarig

031-706 66 12 / 0729-83 95 00
fredrik.tanfara@aby.travsport.se

Pierre Fredriksson

Konceptutvecklare och Projektledare Åby Mat & Möten

0763-20 93 90
pierre.fredriksson@aby.travsport.se

Jonas Johansson

Restaurangutvecklare

jonas.johansson@aby.travsport.se

Henrik Ahl

Kökschef

henrik.ahl@aby.travsport.se

Frank Gunnarsson

Restaurangchef

frank.gunnarsson@aby.travsport.se

Anna-Carin Johansson

Souschef

anna-carin.johansson@aby.travsport.se

Frida Bergkuist

Kallskänka

Samir Lalic

Souschef

Karolin Kristensson

Konferensansvarig

karolin.kristensson@aby.travsport.se

Karin Bäckfalk

Konferensvärdinna

Eva Visone

Konferensvärdinna

Anna-Lena Fransson

Konferensbokare

031-709 66 09
anna-lena.fransson@aby.travsport.se

Charlotta Blixt

Kommunikatör (Tjänstledig)

charlotta.blixt@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02
annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11
ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36
gunnar.johansson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Teknikansvarig

0706-96 46 01
henrik.simson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

0706-84 87 43
gert.danielsson@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banmästare

oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Patric Hagvik

Banskötare

patric.hagvik@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

0735-82 47 21
per.sandberg@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker/teknik

0706-01 06 02
tomas.lonn@aby.travsport.se

Tommy Kling

Elektriker/teknik

Agneta "Agge" Håkansson

Drifttekniker

agneta.hakansson@aby.travsport.se

Kurth Persson

Banskötare

kurth.persson@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Drifttekniker

magnus.larsson@aby.travsport.se

Staffan Lindberg

Totochef

0762-51 04 00
staffan.lindberg@aby.travsport.se

Middag i Lyon
Julshow
Julmarknad och Svenska travligan
Julbord

© Åbytravet 2019