Åby informerar:

Kontakt

Telefonnummer och e-postadresser till oss som jobbar på Åby finner du längre ner på sidan!

Åby Travsällskap
Box 133
431 22 Mölndal

Besöks-/ leveransadress:
Åbyvägen 12
431 62 Mölndal

Fakturaadress:
Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta ÅbyTravets ekonomiavdelning.

GPS-koordinater för ÅbyTravets stora entré:
57º 38′ 58,2″ N
12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Telefax: 031-706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se

Växeln är öppen:
Måndag-torsdag 9.00-12.00, 13.00-16.00.
Fredag 09.00-12.00
Fredag före V75 09.00-12.00, 13.00-16.00

Obs! Växelns sommartider:
Vecka 27 – kl. 9-12. Akuta sportärenden hänvisas denna vecka till Axevalla 0511-263 00.
Vecka 28 – växeln stängd. Akuta sportärenden hänvisas denna vecka till Axevalla 0511-263 00.
Vecka 29-30 – kl 9-12.

Bankgiro: 853-2020
Postgiro: 42 74 40-3
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Resultat- och programändringar: 0771 – 10 20 56

Åbymixen: 031 – 706 94 30

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640,  www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åby

Johan F Lundberg

VD

031-706 66 01

Jon Walter Pedersen

Sportchef

031-706 66 03 / 0708-16 33 00

jon.pedersen@aby.travsport.se

Charlotta Blixt

Sportavdelningen

031-706 66 06

charlotta.blixt@aby.travsport.se

Kristofer Jakobsson

Hästägaransvarig Sportavdelningen

031-706 66 10 / 0702-67 09 48

kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Linda Friberg

Sportavdelningen

031-706 66 08

linda.friberg@aby.travsport.se

Sanna Langmarker

Utbildningsansvarig

0702-30 58 25

sanna.langmarker@aby.travsport.se

Erika Köhlin

Travskoleinstruktör

0706-94 04 28

Annie Norrman

MARKNADSKOORDINATOR

031-706 66 20

annie.norrman@aby.travsport.se

Kent Jellmund

Marknadschef

031-706 66 07 / 0706-06 96 99

kent.jellmund@aby.travsport.se

Linda Engström

Säljansvarig

0702-58 61 68 / 031-706 66 65

linda.engstrom@aby.travsport.se

Alexander Lönn

TV-producent

031-706 66 20

alexander.lonn@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02

annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11

ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Erik Byström

Ekonomiavdelningen

031-706 66 12

erik.byström@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

0735-82 47 21

per.sandberg@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36

gunnar.johansson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

0706-84 87 43

gert.danielsson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Elektriker

0706-96 46 01

henrik.simson@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker

0706-01 06 02

tomas.lonn@aby.travsport.se

Tommy Kling

Anläggningen

Agneta "Agge" Håkansson

Anläggningen

Agneta.hakansson@aby.travsport.se

Patrik Hagvik

Anläggningen

Patrik.hagvik@aby.travsport.se

Kurth Persson

Anläggningen

Kurth.persson@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Anläggningen

magnus.larsson@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banskötare

oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Carina Olofsson

Ridsport

0708-73 63 10

Staffan Lindberg

Totochef

0762-51 04 00

staffan.lindberg@aby.travsport.se