Till aktiva: Tävlingsbanan är stängd lördag och söndag 25-26 september pga. av ridsportstävlingar.

Kontakt

Leveransadress: Åby Arenaväg 12, 431 62 Mölndal

GPS-koordinater: 57º 38′ 58,2″ N 12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Jour, anläggning: 031-706 66 50
Telefax:
031 – 706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se
E-post restaurang Lyon: lyon@aby.travsport.se

Växeln är öppen:

Måndag–torsdag: 9.00-16.00 (lunchstängt 12-13)
Fredag : 09.00-12.00

Fakturaadress:

Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta Åbytravets ekonomiavdelning.

Bankgiro: 853-2020
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640, www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åbytravet

Jon Walter Pedersen

Tillförordnad VD & Sportchef

031-706 66 03
jon.pedersen@aby.travsport.se

Kristofer "Fölet" Jakobsson

Marknad och kommunikationschef

031-706 66 10
kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Cecilia Olsson

Sportassistent

031-706 66 06/ 031-706 66 37
cecilia.olsson@aby.travsport.se

Linda Friberg

Sport & Marknadskommunikatör

031- 706 66 65
linda.friberg@aby.travsport.se

Annie Norrman

Marknadskoordinator

031-706 66 20
annie.norrman@aby.travsport.se

Sanna Langmarker

Travskolesansvarig

sanna.langmarker@aby.travsport.se

Charlie Hillbom

Eventansvarig på Åby Travskola

031-706 66 21
charlie.hillbom@aby.travsport.se

Brian Jörgensen

Häst- och stallansvarig

brian.jorgensen@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02
annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11
ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36
gunnar.johansson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Teknikansvarig

031-706 66 33
henrik.simson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

031- 706 66 13
gert.danielsson@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

031-706 66 71
per.sandberg@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker/teknik

031-706 66 43
tomas.lonn@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banmästare

031-706 66 16
oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Patric Hagvik

Banskötare

patric.hagvik@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Drifttekniker

magnus.larsson@aby.travsport.se

Agneta "Agge" Håkansson

Drifttekniker

agneta.hakansson@aby.travsport.se

Pierre Fredriksson

Konceptutvecklare och Projektledare Åby Mat & Möten

pierre.fredriksson@aby.travsport.se

Jonas Johansson

Restaurangutvecklare

jonas.johansson@aby.travsport.se

Mats Larsson

Kökschef

mats.larsson@aby.travsport.se

Eva Visone

Konferensvärdinna

Klicka här
Gratis entré under hela oktober
Boka bord i restaurang Lyon
Svenskt Mästerskap 9 oktober

© Åbytravet 2021