Med anledning av den fortsatta spridningen av coronaviruset har Svensk Travsport tagit beslut om stopp för publik på svenska travtävlingar.

Beslutet gäller tillsvidare och Svensk Travsport fortsätter att följa utvecklingen och återkommer med mer information om och när nya beslut tas.

Kontakt

Leveransadress: Åby Arenaväg 12, 431 62 Mölndal

GPS-koordinater: 57º 38′ 58,2″ N 12º 00′ 11,9″ E

Telefon, växel: 031 – 706 66 00
Jour, anläggning: 031-706 66 50
Telefax:
031 – 706 66 83
E-post: info@aby.travsport.se
E-post restaurang Lyon: lyon@aby.travsport.se

Växeln är öppen:

Måndag–torsdag: 9.00-12.00, 13.00-16.00.
Fredag: 09.00-12.00
Fredag (före STL-tävlingar): 09.00-12.00, 13.00-14.00

Fakturaadress:

Åby Travsällskap, c/o HAC, Box 946, 789 29 Borlänge
Obs! Pdf eller e-faktura. För mer info kontakta Åbytravets ekonomiavdelning.

Bankgiro: 853-2020
Postgiro: 42 74 40-3
Iban: SE6950000000051641027223
Bic: ESSESESS

Kungsbacka Hästklinik, Höglanda: 0300-688640, www.kungsbackahastklinik.se

Vi som jobbar på Åbytravet

Kenneth Thollström

Tillförordnad VD

0706-60 75 22
kenneth.thollstrom@aby.travsport.se

Jon Walter Pedersen

Sportchef

031-706 66 03
jon.pedersen@aby.travsport.se

Kristofer "Fölet" Jakobsson

Marknad och kommunikationschef

031-706 66 10
kristofer.jakobsson@aby.travsport.se

Patrik Österberg

Säljare

031-706 66 08
patrik.osterberg@aby.travsport.se

Cecilia Olsson

Travskoleansvarig/Hästägaransvarig

031-706 66 06/ 031-706 66 37
cecilia.olsson@aby.travsport.se

Linda Friberg

Marknadskommunikatör

031- 706 66 65
linda.friberg@aby.travsport.se

Annie Norrman

Marknadskoordinator

031-706 66 20
annie.norrman@aby.travsport.se

Sanna Langmarker (föräldrarledig)

Utbildningsansvarig Åby Travskola

031-706 66 37
sanna.langmarker@aby.travsport.se

Elin Lönn

Häst - och stallansvarig

031- 706 66 51 / 0706-94 04 28
elin.lonn@aby.travsport.se

Charlie Hillbom

Häst - och stallansvarig

charlie.hillbom@aby.travsport.se

Annika Svensson

Ekonomichef

031-706 66 02
annika.svensson@aby.travsport.se

Ann-Charlotte Svahn

Ekonomiavdelningen

031-706 66 11
ann-charlotte.svahn@aby.travsport.se

Gunnar Johansson

Anläggningschef

031-706 66 36
gunnar.johansson@aby.travsport.se

Henrik Simson

Teknikansvarig

031-706 66 33
henrik.simson@aby.travsport.se

Gert Danielsson

Driftansvarig

031- 706 66 13
gert.danielsson@aby.travsport.se

Per Sandberg

Miljöansvarig

031-706 66 71
per.sandberg@aby.travsport.se

Tomas Lönn

Elektriker/teknik

031-706 66 43
tomas.lonn@aby.travsport.se

Oskar Uhrberg

Banmästare

031-706 66 16
oskar.uhrberg@aby.travsport.se

Patric Hagvik

Banskötare

031-706 66 34
patric.hagvik@aby.travsport.se

Magnus Larsson

Drifttekniker

magnus.larsson@aby.travsport.se

Agneta "Agge" Håkansson

Drifttekniker

031- 706 66 41
agneta.hakansson@aby.travsport.se

Tommy Kling

Elektriker/teknik

Pierre Fredriksson

Konceptutvecklare och Projektledare Åby Mat & Möten

031-706 66 05
pierre.fredriksson@aby.travsport.se

Kent Jellmund

Försäljningschef konferens

031-706 66 07 / 0706-06 96 99
kent.jellmund@aby.travsport.se

Karolin Kristensson

Konferensansvarig/bokning

031-706 66 14
karolin.kristensson@aby.travsport.se

Jonas Johansson

Restaurangutvecklare

031-706 66 27
jonas.johansson@aby.travsport.se

Mats Larsson

Kökschef

mats.larsson@aby.travsport.se

Frank Gunnarsson

Restaurangchef

031-706 66 26
frank.gunnarsson@aby.travsport.se

Anna-Carin Johansson

Souschef

031-706 66 46
anna-carin.johansson@aby.travsport.se

Frida Bergkuist

Kallskänka

Samir Lalic

Souschef

Karin Bäckfalk

Konferensvärdinna

Eva Visone

Konferensvärdinna

Staffan Lindberg

Totochef

0762-51 04 00
staffan.lindberg@aby.travsport.se

Lunch i Lyon - STÄNGT
Beslut om stopp för publik
Konferens
Svenskt Mästerskap 10 oktober

© Åbytravet 2020